Bruno Kadyna

Kocur

Bruno Kadyna spojrzał na świat oczami kota i z kociej perspektywy przedstawił nam losy tytułowego „Kocura”. Ta alegoryczna opowieść o dojrzewaniu, walce
o przetrwanie uzmysławia nam, że świat zwierząt rządzi się okrutnymi prawami, jednak i w nim ceni się lojalność, siłę i okazywane wrogom miłosierdzie. 

Gorąco polecam „Kocura”, od którego i my – ludzie możemy się wiele nauczyć. Krystyna Śmigielska – autorka powieści „Pokurcz”

 

Kocur zaskakuje świeżością, ale też wnikliwą obserwacją i umiejętnością przełożenia zwierzęcego na nasze – ludzkie. Z powodzeniem można odnaleźć w tej wielowarstwowej historii coś ważnego, a już na pewno zmusi ona czytelnika do refleksji – to lubię, bo do niektórych spraw nie warto podchodzić bezkrytycznie. Autor daje nam szansę się wykazać, pomyśleć, często podając nam treści w dość humorystycznym tonie.

Blog Matka Puchatka

 

Kocur” Bruno Kadyny to rewelacyjna lektura. Można ją śmiało przeczytać w jedno popołudnie, ale zostaje w człowieku na bardzo, bardzo długo. Zachwyciła mnie nie tylko forma, lecz także i styl. To nie tylko ciekawa i wciągająca opowieść pełna emocji, to także lektura, która zmusza czytelnika do zastanowienia się nad pewnymi kwestiami.

Blog: Strefa Booki

FRAGMENT

Czyta
Michał Drumowski

FRAGMENT

Czyta
Bruno Kadyna

KRÓTKI FRAGMENT

Czyta
Bruno Kadyna

RECENZJE

matka puchatka

Matka Puchatka

Zastanawiałam się, czym tym razem zaskoczy mnie Bruno Kadyna, bo że zaskoczy – byłam pewna.

Czytania czas

Każde zwierzę jest inne i ma swoją osobowość.

Strefa Booki

"Kocur" Bruno Kadyny to rewelacyjna lektura. Można ją śmiało przeczytać w jedno popołudnie, ale zostaje w człowieku na bardzo, bardzo długo.

CZYTELNICZEINSPIRACJE

Cenię twórczość pana Brunona Kadyny za szczerość, bezpośredniość i prosty przekaz oraz niekonwencjonalne przedstawianie podjętych tematów.

×
×

Koszyk