Bruno Kadyna

Kocur

Bruno Kadyna spojrzał na świat oczami kota i z kociej perspektywy przedstawił nam losy tytułowego „Kocura”. Ta alegoryczna opowieść o dojrzewaniu, walce
o przetrwanie uzmysławia nam, że świat zwierząt rządzi się okrutnymi prawami, jednak i w nim ceni się lojalność, siłę i okazywane wrogom miłosierdzie. 

Gorąco polecam „Kocura”, od którego i my – ludzie możemy się wiele nauczyć. Krystyna Śmigielska – autorka powieści „Pokurcz”

 

Kocur zaskakuje świeżością, ale też wnikliwą obserwacją i umiejętnością przełożenia zwierzęcego na nasze – ludzkie. Z powodzeniem można odnaleźć w tej wielowarstwowej historii coś ważnego, a już na pewno zmusi ona czytelnika do refleksji – to lubię, bo do niektórych spraw nie warto podchodzić bezkrytycznie. Autor daje nam szansę się wykazać, pomyśleć, często podając nam treści w dość humorystycznym tonie.

Blog Matka Puchatka

 

Kocur” Bruno Kadyny to rewelacyjna lektura. Można ją śmiało przeczytać w jedno popołudnie, ale zostaje w człowieku na bardzo, bardzo długo. Zachwyciła mnie nie tylko forma, lecz także i styl. To nie tylko ciekawa i wciągająca opowieść pełna emocji, to także lektura, która zmusza czytelnika do zastanowienia się nad pewnymi kwestiami.

Blog: Strefa Booki

matka puchatka

Matka Puchatka

Zastanawiałam się, czym tym razem zaskoczy mnie Bruno Kadyna, bo że zaskoczy – byłam pewna.

Czytania czas

Każde zwierzę jest inne i ma swoją osobowość.

Strefa Booki

"Kocur" Bruno Kadyny to rewelacyjna lektura. Można ją śmiało przeczytać w jedno popołudnie, ale zostaje w człowieku na bardzo, bardzo długo.

CZYTELNICZEINSPIRACJE

Cenię twórczość pana Brunona Kadyny za szczerość, bezpośredniość i prosty przekaz oraz niekonwencjonalne przedstawianie podjętych tematów.

×
×

Koszyk