bio

Kim jest?

Autor powieści i licznych opowiadań, urodzony 1981 roku w Gdyni, gdzie mieszka po dziś dzień. 

W swoich utworach skupia się na ukazywaniu relacji międzyludzkich, ich znaczeniu w życiu człowieka. Często szokuje i wstrząsa. Zabiera czytelników w podróż po świecie emocji i wartości, zachęcając do krótkiego postoju w życiowym wyścigu i rozejrzenia się wokół siebie. Pokazuje, że odpowiedzi na dręczące nas pytania często kryją się tuż obok nas. Jego twórczości nie da się przypisać jednemu gatunkowi – są to teksty mieszane, łączące elementy prozy obyczajowej i fantastyki, a niekiedy również grozy.

Zanim zaczął tworzyć historie i przelewać je na papier, miał mnóstwo osobliwych zajęć, które wcale nie wróżyły kariery pisarskiej. Z zawodu złotnik-jubiler, uprawiał kulturystykę, boks, pracował jako bramkarz w klubie nocnym, w końcu jako marynarz, a obecnie jest handlowcem. Wszystkie doświadczenia stanowiły „zapalnik”, a impulsem, który stał się początkiem literackiej przygody, było narastające pragnienie tworzenia.

Debiut literacki, „Metalowa dolna” – powieść z 2015 roku ukazująca losy Tomka, kulturysty zmagającego się z chorobą nowotworową żony. Inne książki, „Wpływ” (2018), „Ciężki bagaż” (2018) i „Kocur” (2020). Bohaterowie tych historii to osoby z krwi i kości, których emocje i uczucia zostały przedstawione w prawdziwy, prawdopodobny sposób, nawet jeśli ich losy opisane na kartach powieści to wytwór czystej fantazji. Ponadto autor ma na koncie ponad dwadzieścia opowiadań. Niektóre ukazały się w magazynach drukowanych (Pocisk – magazyn literacko-kryminalny), wiele na platformach medialnych, takich jak Anywhere.pl. Niektóre wyróżnione w konkursach, na przykład opowiadanie, “Kamień”, w Pierwszym konkursie małych form prozatorskich “Inspirowani Tyrmandem”, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy i opublikowane w antologii pokonkursowej. 

Pojawiają się kolejne opowiadania, kilka czeka na publikację. Aktualnie Bruno Kadyna pracuje nad kolejną powieścią pt. „Mały Kapeć”

zwrot

Skąd pomysł na pisanie?

Pomysł podsunął mi kolega kilkanaście lat temu, po lekturze moich wierszy nieszczęsnych.

Powiedziałem mu, żeby się puknął w głowę, ale pomysł został i kiełkował.

odpowiedz

Czym jest pisanie?

Pisanie jest oddychaniem.

 

 

 

 

Close Menu
×
×

Koszyk