bio

Kim jest?

Autor powieści, opowiadań i felietonów, urodzony 1981 roku w Gdyni, gdzie mieszka do dziś. 

W swoich utworach skupia się na ukazywaniu relacji międzyludzkich. Często szokuje i wstrząsa. Zabiera czytelników w podróż po świecie emocji. Zachęca do krótkiego postoju w życiowym wyścigu i rozejrzenia się wokół siebie.

Opowiadania, które znajdziesz na tej stronie, pokazują, że tej twórczości nie da się przypisać jednemu gatunkowi – są to teksty mieszane, łączące elementy prozy obyczajowej i fantastyki, a niekiedy również grozy. Podobnie powieści mocno różnią się od siebie.

Zanim Bruno zaczął tworzyć historie i przelewać je na papier, miał mnóstwo osobliwych zajęć, które wcale nie wróżyły kariery pisarskiej. Z zawodu jest złotnikiem-jubilerem, uprawiał kulturystykę, boks, pracował jako bramkarz w klubie nocnym, w końcu jako marynarz, a obecnie jest handlowcem. Wszystkie doświadczenia stanowiły „zapalnik”, a impulsem, który stał się początkiem literackiej przygody, było narastające pragnienie tworzenia.

Debiut literacki, „Metalowa dolna” – powieść z 2015 roku ukazująca losy Tomka, kulturysty zmagającego się z chorobą nowotworową żony. Inne książki, „Wpływ” (2018), „Ciężki bagaż” (2018) i „Kocur” (2020). Bohaterowie tych historii to osoby z krwi i kości, których emocje i uczucia zostały przedstawione w wiarygodny sposób, nawet jeśli ich losy opisane na kartach powieści to wytwór czystej fantazji. Pozornie prosta, lekka konstrukcja literacka, silnie działa na czytelnika.

Autor ma na koncie ponad trzydzieści opowiadań. Niektóre ukazały się w magazynach drukowanych (Pocisk – magazyn literacko-kryminalny, Akant), na platformach medialnych, takich jak Anywhere.pl. Niektóre wyróżnione w konkursach, jak opowiadanie, “Kamień”, w Pierwszym konkursie małych form prozatorskich “Inspirowani Tyrmandem”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy i opublikowane w antologii pokonkursowej. 

Pojawiają się kolejne opowiadania, kilka czeka na publikację. W maju 2022 premierę miała antologia “nieOCZYwista” z opowiadaniem, “Jełopka”. 

W marcu 2023 premierę miała kolejna powieść, pt. „Mały Kapeć”, a także ilustrowana książka dla dzieci, pt. “Już mnie znajdź, mamusiu”.

zwrot

Skąd pomysł na pisanie?

Niektórzy muszą tworzyć, żeby pozostać sobą. Kiedy skończyło się projektowanie i wyrób biżuterii, coś musiało tę formę tworzenia zastąpić.

Nauka pisania trwała o wiele dłużej niż nauka zawodu jubilera. Wciąż trwa.

odpowiedz

Czym jest pisanie?

Niezbędnym do życia elementem.

Close Menu
×
×

Koszyk